PP poradna

8.1. 2019       Drahá Pitty, opět jsem zmatena. Chci řádně zaúčtovat penále, které nám v roce 2018 udělil finanční úřad, ale nevím si rady. Finanční úřad nám totiž žádný výměr penále neposlal, jen nám vrátil o cca 28 000,- kč menší přeplatek na zálohách na daň z příjmu. Guuuglím jak blázen, surfuju po netu a zjišťuju, co mám dělat, jak těch 28000,- kč zaúčtovat a všude čtu jen to, co jsem si myslela – penále můžu zaúčtovat na základě platebního výměru. Jenže ten platební výměr nikdo neposlal. Dokonce naše správkyně daně mi sdělila, že má-li se tím FU (finanční úřad) zabývat, pak musím zaplatit kolek ve výši 1000,- kč. Na můj dotaz, jak k žádosti zaslané datovou schránkou přiložit kolek mi bylo řečeno, že stačí jen na příslušný účet FU zaslat 1000,- kč (tedy zase platba  bez dokladu). I zaslali jsme tuto částku a místo odpovědi na žádost o prominutí penále přišla tato další informace: „Abychom se žádostí o prominutí penále mohli dále zabývat, musíte nám napsat přesnou výši a z jakého data si žádáte prominout“. Na můj dotaz, kde mám vzít tyto údaje, když k nim nemám žádné podklady mi naše správkyně daně poslala rozpis našich plateb. Tam ovšem žádná zmínka o penále nebyla. I opět jsem zavolala naší úřednici a ta mi tedy poslala „tajný“ dokument, ze kterého jsem vyčetla kdy nám jaké penále naskočilo. Vůbec je paradoxní, jak nám to obří penále vzniklo… bylo to v roce 2015, kdy byla naše nová firma poprvé v zisku. Tenkrát došlo k osudové chybě. Místo abychom poslali první zálohu na daň z příjmu ještě před odevzdáním daňového přiznání do 15. března 2016, jsme tuto zálohu poslali až v červnu, tedy v době, kdy jsme věděli její přesnou výši. Ve snu by mě nenapadlo, že mám povinnost zaplatit zálohu z ještě neznámé daně… No, a tato chyba se s námi táhla kvartál po kvartálu a penále za opožděnou platbu naskakovalo a naskakovalo. Bez jediného upozornění finančního úřadu. A když jsme za rok 2017 měli přeplatek na zálohách, tak nám vrátili právě o těch 28000,- míň.

Pitty, co mám dělat? Co si mám jako účetní počít, když nemám žádný doklad?

Lara

Milá Laruško,

Jak jsem ti radila už dříve když ses chtěla pustit do politiky. Začni si s příslušnými institucemi dopisovat. Popiš situaci a nedej se. Postupuj stupínek po stupínku, a nevzdávej to. Uvidíš, bude líp. ANO bude líp 😊

————————————————————————–

Drahá Pitty, nesmírně mě irituje současná politická situace. Všichni mluví o boji proti korupci a přitom to v podstatě nikdo neřeší. Téměř nikdo ze známých jmen nebyl za korupci odsouzen a ti, co byli souzeni, většinou nakonec dostali odškodné. Naše soudnictví je v žalostném stavu. Na rozsudek se čeká léta a vypijí si to ti nejslabší.  Pitty, co s tím? Mám to zkoušet řešit dopisy či peticemi nebo vnitřně- meditací, modlitbou?

Lara 24.10.2018

 

Milá Laro, je dobře, že už zase vylézáš z ulity a snažíš se o lepší běh světa. Meditací nic nezkazíš, ba naopak. Nicméně to teď nestačí. Sama jsi účastníkem minimálně dvou kauz, které nemůžeš nechat ležet ladem. Jsi voličkou ANO, protože se ti líbí slogan Ano, bude líp. Proto začni tam. Sepiš co tě trápí, vím, že k tomu napíšeš i návrhy na nápravu a uvidíš, jak se k tomu Andrej postaví. Zda může i dál cítit tvoji podporu, nebo dáš na své okolí a zatratíš ho. V každém případě začni popisem tvých dvou kauz. A nedej se.

Pro více informací použij kartu z Heindlova tarotu :Otec mečů (Egyptský Bůh Slunce Ra , dominantní, autokratický člověk. Delegování autority jiným. Silný, kreativní intelekt. Spravedlnost)

Tak vidíš, můžeš být klidná. Ale přesto se drž pravidla DŮVĚŘUJ, ALE PROVĚŘUJ.

—————————————————————————–

Drahá Pitty, dnes jsem měla krásný sen. Zdálo se mi o tom, že se cítím úplně skvěle a že vážím 57,6kg. Když jsem se pak vzbudila, cítila jsem se skvěle a hned skočila na váhu. Vážila jsem 75,6. Pitty, co mám dělat, mám hubnout? A nebude 57,6 moc málo?

Tvá Iva       25.4.2018

Milá Ivuško, důležité je, že se cítíš skvěle. Nalaď se na to, že tvá váha je ideální a bude. Ale když trošku zhubneš, tak to vůbec vadit nebude. Zkus to. Budeš se pak cítit skvěle častěji 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *